Tel: +420 241 773 132    |    E-mail: skola@zstgm-praha.cz    |    Datovka: tzams95     |    IČO: 49367609

    Modřanská 1375/10a    143 00 Praha 4 - Modřany

Projekt Nadace ORLEN Unipetrol

Aktuality

Projekt Nadace ORLEN Unipetrol, Střední průmyslové školy dopravní, a.s. a pražských základních škol.
Naše škola je již řadu let držitelem titulu EKOŠKOLA. Péče o životní prostředí a environmentální výchova patří k naši prioritám, proto jsme uvítali možnost zapojit se do projektu Nadace ORLEN Unipetrol, Střední průmyslové školy dopravní, a.s. a pražských základních škol.
Ve druhém pololetí školního roku budou žáci 6.B a 7.B seznámeni s možnostmi využití palivového článku k pohonu automobilů. Zúčastní se besedy se zástupci Unipetrolu  a studenty Střední průmyslové školy dopravní,a. s., uvidí ukázky práce středoškoláků, kteří se se svými modely účastní závodů autíček pořádaných v České republice i v zahraničí.
Co naše žáky čeká dále? Budou tvořit autíčka poháněná palivovým článkem a soutěžit se žáky dalších čtyř základních škol z Prahy o co nejlepší umístění.

Držme našim šesťákům a sedmákům palce.   

 

Nepřihlášený