Tel: +420 241 773 132    |    E-mail: skola@zstgm-praha.cz    |    Datovka: tzams95     |    IČO: 49367609

    Modřanská 1375/10a    143 00 Praha 4 - Modřany

Po stopách kultu osobnosti

Aktuality

Ve čtvrtek 24. června se 9.A (posílena několika žáky z 9.B) vydala po stopách kultu osobnosti Klementa Gottwalda. Naše výprava tedy zamířila do Národního památníku na Vítkově, který v minulém století sloužil jako mauzoleum prvního dělnického prezidenta. Pod vedením zkušeného průvodce se žáci seznámili s historií památníku a následně se dozvěděli více o zákulisí balzamovacího procesu, kterému byly ostatky bývalého prezidenta podrobeny. Památník jsme prošli od sklepa až po horní terasu, kde i přes mírnou oblačnost byl celkem ostrý výhled na Prahu. Nejzajímavější ale samozřejmě byla podzemní laboratoř, kde je vystavena část techniky, která měla sloužit ke sledování stavu balzamovaného těla. Žáci ocenili, že památník už neslouží jako mauzoleum komunistických představitelů našeho státu, ale že se mu částečně navrátil jeho původní smysl. Jsme rádi, že jsme mohli za současné situace navštívit tak zajímavé místo. 
 

 

Nepřihlášený