Nadpis

Sportovní výsledky za 1.pololetí školního roku 2019/2020

// 19.02.2020 // Tělesná výchova

Tento školní rok začal pro naši školu po sportovní stránce velmi úspěšně. Již v září se naši žáci probojovali na republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které se konalo v Brně.  Soupeřem jim bylo dalších 39 nejúspěšnějších škol z celé České republiky. Naši žáci vybojovali úžasné 5. místo a v individuální kategorii se 2. místem blýskl Lukáš Daniel Souček.

V úvodním měsíci školního roku si pro 2. místo doběhli v přespolním běhu naši starší žáci. Měsíc říjen pro nás byl po atletické stránce velmi úspěšný. Všechny naše kategorie, jež se účastnily atletického čtyřboje, získaly v kategorii týmů jasné 1. místo.

Prvním sportem, který naši žáci sehráli v hale byl beachvolejbal. Konkrétně starší žákyně, které po heroickém výkonu prohrály až poslední finálový zápas v tiebreaku a obsadily tak 2. místo.

Jako další halový sport následoval florbal. Vysokou laťku nasadily hned v prvním turnajovém klání mladší žákyně, které nedaly soupeřkám šanci a celý turnaj vyhrály. Tomuto výsledku se dokázaly přiblížit už jen starší žákyně, které ve velmi silné konkurenci obsadily 2. místo.

V prosinci vyhrály naše mladší kategorie na Praze 12 přebor ve stolním tenise. Za zmínku také určitě stojí 2. místo starších žákyň.

Nesmíme také zapomenout na naše nejmladší. V kategorii 4-5. tříd nás naši žáci velmi úspěšně reprezentovali hned ve 2 sportech. Tím prvním byl florbalový turnaj, kde obsadili krásné 3. místo. Největším úspěchem však bylo 1. místo a postup na pražské finále v přehazované, které se bude konat v měsíci březnu.

Mezi naše nejoblíbenější sporty, ve kterých každoročně atakujeme přední příčky patří házená. Potvrdily to i naše starší dívky, které obhájily prvenství a postoupily na celopražské finále, které se odehraje v dubnu.

Podobné ambice měli i starší žáci v basketbalu, ti však podlehli v těsném a napínavém finále a obsadili tak skvělé 2. místo.

Tímto bych ráda poděkovala všem těm, kteří se podíleli na úspěšné reprezentaci školy a popřála jim do druhého pololetí spoustu sportovních úspěchů.