» Výtvarná výchova

Pomáháme mořským želvám

// 12.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomáháme mořským želvám // Výtvarná výchova

Žáci 5. A se rozhodli, že svou pilnou prací pomohou posílit ochranu mořských želv.
Namalovali a vyrobili krásné malé zápisníky na téma mořské želvy a ty pak prodávali na tradičním předvánočním jarmarku na naší škole. Úspěch to byl veliký a celý výtěžek (568 Kč) obratem putoval na konto českého projektu www.morskezelvy.cz.
Děkujeme i Vám, že jste spolu s námi pomáhali.

4.B vyhrála 2. místo ve výtvarné soutěži

// 15.01.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4.B vyhrála 2. místo ve výtvarné soutěži // 2019/20, Výtvarná výchova

Žáci 4.B vyhráli druhé místo se svou knížkou „Pilný den v životě velryby?“ ve výtvarné soutěži Moje pohádka – pohádková knížka. Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu 30. 11. 2019 v rámci druhého ročníku knižního trhu pro děti i dospělé KnihoMAP 2019. Celá třída se těší z krásného druhého místa a deskových her, které vyhráli.

Soutěž – Vykoumej komiks 2019

// 08.06.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soutěž – Vykoumej komiks 2019 // Výtvarná výchova

V minulých dnech proběhlo slavností vyhlášení a také výstava soutěžních prací žáků pražských základních škol s názvem „Vykoumej komiks 2019“. Na výstavě bylo představeno přes 500 prací a mezi nimi i deset děl žáků naší školy. I přesto, že naši žáci nevyhráli se svým komiksem, tak ze svých vystavených prací měli velikou radost a už nyní se těší na příští ročník soutěže.

.

Land Art

// 20.03.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Land Art // Výtvarná výchova

Žáci 9. ročníku v rámci výtvarné výchovy tvořili v parku u školy umělecká díla ze sesbíraných přírodnin, ve stylu uměleckého směru Land Art. Tématem hodiny nebylo jen umění „z přírodnin v přírodě“, ale i diskuze na téma negativní vliv člověka na životní prostředí a možnosti ochrany přírody kolem nás – mimo jiné v souvislosti s právě probíhající stávkou žáků a studentů Fridays for Future, které se konala 15. 3. 2019 v mnoha zemích světa.

.