» akce, besedy, projekty

Exotické plody

// 05.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Exotické plody // 2019/20

v rámci projektu Ovoce a mléko do škol

Žáci ZŠ TGM patří mezi nejvšestrannější v ČR

// 31.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žáci ZŠ TGM patří mezi nejvšestrannější v ČR // 2019/20, Tělesná výchova

V konkurenci šesti set závodníků a čtyřiceti družstev jsme začátkem září v areálu VUT Brno dokázali vybojovat 5. místo v Sazka olympijském víceboji.

Po celou dobu dvoudenního desetibojařského maratonu naši žáci bojovali za hranicí osobního maxima. Po prvním dni dokonce sahali po první příčce. Závěrečné disciplíny se však lépe vydařily obhájcům prvenství z Kroměříže a dalším třem školám.

Naši sportovci ale opět ukázali, že patří mezi ty nejlepší a nejvšestrannější nejen v Praze, ale i v celé České republice. Za zmínku určitě stojí 2. místo Lukáše Daniela Součka, který ve své kategorii našel pouze jediného přemožitele.

Není tedy překvapením, že v rámci závodů a soutěží o Pohár starosty Prahy 12 jsme obhájili prvenství a navázali tak na skvělé výsledky z předešlých let.

Tímto bychom rádi poděkovali všem těm, kteří se zapojili do okresních a krajských kol Sazka olympijského víceboje a také žákům, již se podíleli na obhajobě 1. místa v soutěžích mezi základními školami na Praze 12.

Naši designéři na Designbloku!

// 31.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Naši designéři na Designbloku! // 2019/20

V rámci předmětu Design a konstruování navštívili v pátek 18. 10. 2019 žáci 6.B, 7.A a 7.B mezinárodní přehlídku designu.
Designblok, který vznikl už v roce 1999, se koná pravidelně každý rok a představuje to nejlepší na aktuální české i evropské scéně. Hlavní centrum Designbloku se nacházelo na pražském Výstavišti, kde bylo pro naše žáky připraveno mnoho napínavých úkolů, odměn a především mnoho zážitků a zkušeností! Žáci měli možnost promluvit si s umělci a vyzkoušet si celou řadu nových designových předmětů. Velmi je zaujala probíhající módní přehlídka, stejně jako nafukovací skákavé bludiště.

Botanická zahrada

// 14.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Botanická zahrada // 2019/20, Člověk a příroda

S žáky 8. tříd jsme navštívili trojskou botanickou zahradu, kde jsme pozorovali smrtonosné pasti ve skleníku Fata Morgana masožravých rostlin (rosnatky, láčkovky, mucholapky). Fotografové: žáci 8.B

.

POLYTECHBUS

// 12.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POLYTECHBUS // 2019/20, 2019/20

PolyTechBus přivezl řemesla přímo do naší školy. Žáci prvního stupně měli možnost si vyrobit vlastní svíčku, keramickou dózičku, mozaikový obrázek nebo si sestavit jednoduché elektrické zařízení. Projekt, do kterého se naše škola zapojila, je zaměřen na podporu technického vzdělávání a oživení řemesel.

.

CHEMIE ZÁKLADNÍCH PRVKŮ ŽIVOTA

// 14.06.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem CHEMIE ZÁKLADNÍCH PRVKŮ ŽIVOTA // 2018/19

tak se jmenovala ukázka chemických pokusů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Předseda školské rady, Prof. RNDr. Petr Štěpnička PhD, společně se svými kolegy připravil pro žáky 8. a 9. třídy naší školy zajímavé efektní pokusy, které nelze v podmínkách školy z bezpečnostních důvodů provádět. Děkujeme za zajímavé, motivující a poučné ukázky chemických experimentů.

.

IPS

// 10.06.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem IPS // 2018/19

Informační a poradenské středisko pro volbu povolání
Návštěva Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání Úřadu práce hl. m. Prahy pomáhá žákům naší školy při rozhodování o budoucí profesi.

.

Finanční svoboda

// 30.05.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Finanční svoboda // 2018/19, Matematika a její aplikace, IT, FG

Finanční gramotnost patří k základním dovednostem, které by měl každý zvládat. Jak zacházet s financemi se žáci učí pomocí deskové hry Finanční svoboda.

.

Památník heydrichiády

// 04.05.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Památník heydrichiády // 2018/19

Návštěva Památníku heydrichiády
4. dubna 2019 navštívili žáci 9. třídy Památník heydrichiády v kostele Cyrila a Metoděje. Toto jsou jejich dojmy.

 „…Když jsem vešla do krypty, kde se schovávali parašutisté, zmocnil se mě zvláštní pocit. Nedokážu si představit, jaké to pro ně muselo být, když žili v takovýchto podmínkách…“

„… Kostel byl pro mne velice zajímavý. Líbilo se mi vidět kus české historie naživo a ne jen v učebnici na papíře…“

„…Vidět na vlastní oči místo, kde se vše odehrálo, je pro mě nejlepší učivo. Obdivuji parašutisty za to, v jakých podmínkách dokázali žít v kryptě kostela tak dlouho…“

„…V kryptě kostela bylo vlhko a chladno. Běhal mi mráz po zádech, když nám paní průvodkyně vyprávěla, za jakých podmínek tady parašutisté žili…“

.