» Činnost školy

Sportovní výsledky za 1.pololetí školního roku 2019/2020

// 19.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní výsledky za 1.pololetí školního roku 2019/2020 // Tělesná výchova

Tento školní rok začal pro naši školu po sportovní stránce velmi úspěšně. Již v září se naši žáci probojovali na republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které se konalo v Brně.  Soupeřem jim bylo dalších 39 nejúspěšnějších škol z celé České republiky. Naši žáci vybojovali úžasné 5. místo a v individuální kategorii se 2. místem blýskl Lukáš Daniel Souček.

V úvodním měsíci školního roku si pro 2. místo doběhli v přespolním běhu naši starší žáci. Měsíc říjen pro nás byl po atletické stránce velmi úspěšný. Všechny naše kategorie, jež se účastnily atletického čtyřboje, získaly v kategorii týmů jasné 1. místo.

Prvním sportem, který naši žáci sehráli v hale byl beachvolejbal. Konkrétně starší žákyně, které po heroickém výkonu prohrály až poslední finálový zápas v tiebreaku a obsadily tak 2. místo.

Jako další halový sport následoval florbal. Vysokou laťku nasadily hned v prvním turnajovém klání mladší žákyně, které nedaly soupeřkám šanci a celý turnaj vyhrály. Tomuto výsledku se dokázaly přiblížit už jen starší žákyně, které ve velmi silné konkurenci obsadily 2. místo.

V prosinci vyhrály naše mladší kategorie na Praze 12 přebor ve stolním tenise. Za zmínku také určitě stojí 2. místo starších žákyň.

Nesmíme také zapomenout na naše nejmladší. V kategorii 4-5. tříd nás naši žáci velmi úspěšně reprezentovali hned ve 2 sportech. Tím prvním byl florbalový turnaj, kde obsadili krásné 3. místo. Největším úspěchem však bylo 1. místo a postup na pražské finále v přehazované, které se bude konat v měsíci březnu.

Mezi naše nejoblíbenější sporty, ve kterých každoročně atakujeme přední příčky patří házená. Potvrdily to i naše starší dívky, které obhájily prvenství a postoupily na celopražské finále, které se odehraje v dubnu.

Podobné ambice měli i starší žáci v basketbalu, ti však podlehli v těsném a napínavém finále a obsadili tak skvělé 2. místo.

Tímto bych ráda poděkovala všem těm, kteří se podíleli na úspěšné reprezentaci školy a popřála jim do druhého pololetí spoustu sportovních úspěchů.

Přípravná třída

// 19.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přípravná třída // 2019/20

Škola hrou 1. pololetí

Pomáháme mořským želvám

// 12.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomáháme mořským želvám // Výtvarná výchova

Žáci 5. A se rozhodli, že svou pilnou prací pomohou posílit ochranu mořských želv.
Namalovali a vyrobili krásné malé zápisníky na téma mořské želvy a ty pak prodávali na tradičním předvánočním jarmarku na naší škole. Úspěch to byl veliký a celý výtěžek (568 Kč) obratem putoval na konto českého projektu www.morskezelvy.cz.
Děkujeme i Vám, že jste spolu s námi pomáhali.

Exotické plody

// 05.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Exotické plody // 2019/20

v rámci projektu Ovoce a mléko do škol

Chráníme ptactvo před nárazy do skla

// 30.01.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chráníme ptactvo před nárazy do skla // Člověk a příroda


Velké skleněné plochy se vyskytují i na naší škole. Zvláště v naší školní jídelně. Sklo je ale past pro ptáky (zmate jejich smysly a často na to doplácí životem). S žáky jsme zjistili, že jedna černá silueta dravce nefunguje. Jak tedy skla proti nárazům ptáků zabezpečit? Například postačí i instalace žaluzií, závěsů či záclon. My jsme se ale rozhodli pro levnější a kreativnější variantu, kterou si můžete prohlédnout na fotkách. Aby fungovala tato metoda, tak musí se dodržet vzdálenost mezi nálepkami 10 cm. 

4.B vyhrála 2. místo ve výtvarné soutěži

// 15.01.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4.B vyhrála 2. místo ve výtvarné soutěži // 2019/20, Výtvarná výchova

Žáci 4.B vyhráli druhé místo se svou knížkou „Pilný den v životě velryby?“ ve výtvarné soutěži Moje pohádka – pohádková knížka. Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu 30. 11. 2019 v rámci druhého ročníku knižního trhu pro děti i dospělé KnihoMAP 2019. Celá třída se těší z krásného druhého místa a deskových her, které vyhráli.

Vánoční stromeček pro ptáčky od 8.B

// 22.12.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční stromeček pro ptáčky od 8.B // Člověk a příroda

Dobrou chuť!

.

ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA

// 16.12.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA // Matematika a její aplikace, IT, FG

Návštěva školní knihovny I.A

// 06.12.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva školní knihovny I.A // 2019/20

Dne 8.11.2019 jsem v rámci projektu „Den poezie“ s dětmi navštívili školní knihovnu.
Paní učitelka Holá tu pro nás společně s některými žáky ze 3.,4. a 5. tříd připravila krásný úvod do světa dětské poezie. Děti nám přečetly a přednesly své oblíbené básně. Vyprávěli jsme si o poezii, ukázali jsme si krásné básnické sbírky. Prohlédli jsme si i spoustu dalších zajímavých knih a seznámili jsme se provozem a pravidly školní knihovny.
Návštěva se nám velmi líbila.

Beseda o Nigerii

// 20.11.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda o Nigerii // 2019/20

Ve středu před podzimními prázdninami proběhla ve třídě 3.A beseda o Nigerii. Viděli jsme fotky, ochutnali místní jídlo a prohlédli si místní výrobky. Bylo to zajímavé.