» Tělesná výchova

Sportovní výsledky za 1.pololetí školního roku 2019/2020

// 19.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní výsledky za 1.pololetí školního roku 2019/2020 // Tělesná výchova

Tento školní rok začal pro naši školu po sportovní stránce velmi úspěšně. Již v září se naši žáci probojovali na republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které se konalo v Brně.  Soupeřem jim bylo dalších 39 nejúspěšnějších škol z celé České republiky. Naši žáci vybojovali úžasné 5. místo a v individuální kategorii se 2. místem blýskl Lukáš Daniel Souček.

V úvodním měsíci školního roku si pro 2. místo doběhli v přespolním běhu naši starší žáci. Měsíc říjen pro nás byl po atletické stránce velmi úspěšný. Všechny naše kategorie, jež se účastnily atletického čtyřboje, získaly v kategorii týmů jasné 1. místo.

Prvním sportem, který naši žáci sehráli v hale byl beachvolejbal. Konkrétně starší žákyně, které po heroickém výkonu prohrály až poslední finálový zápas v tiebreaku a obsadily tak 2. místo.

Jako další halový sport následoval florbal. Vysokou laťku nasadily hned v prvním turnajovém klání mladší žákyně, které nedaly soupeřkám šanci a celý turnaj vyhrály. Tomuto výsledku se dokázaly přiblížit už jen starší žákyně, které ve velmi silné konkurenci obsadily 2. místo.

V prosinci vyhrály naše mladší kategorie na Praze 12 přebor ve stolním tenise. Za zmínku také určitě stojí 2. místo starších žákyň.

Nesmíme také zapomenout na naše nejmladší. V kategorii 4-5. tříd nás naši žáci velmi úspěšně reprezentovali hned ve 2 sportech. Tím prvním byl florbalový turnaj, kde obsadili krásné 3. místo. Největším úspěchem však bylo 1. místo a postup na pražské finále v přehazované, které se bude konat v měsíci březnu.

Mezi naše nejoblíbenější sporty, ve kterých každoročně atakujeme přední příčky patří házená. Potvrdily to i naše starší dívky, které obhájily prvenství a postoupily na celopražské finále, které se odehraje v dubnu.

Podobné ambice měli i starší žáci v basketbalu, ti však podlehli v těsném a napínavém finále a obsadili tak skvělé 2. místo.

Tímto bych ráda poděkovala všem těm, kteří se podíleli na úspěšné reprezentaci školy a popřála jim do druhého pololetí spoustu sportovních úspěchů.

Žáci ZŠ TGM patří mezi nejvšestrannější v ČR

// 31.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žáci ZŠ TGM patří mezi nejvšestrannější v ČR // 2019/20, Tělesná výchova

V konkurenci šesti set závodníků a čtyřiceti družstev jsme začátkem září v areálu VUT Brno dokázali vybojovat 5. místo v Sazka olympijském víceboji.

Po celou dobu dvoudenního desetibojařského maratonu naši žáci bojovali za hranicí osobního maxima. Po prvním dni dokonce sahali po první příčce. Závěrečné disciplíny se však lépe vydařily obhájcům prvenství z Kroměříže a dalším třem školám.

Naši sportovci ale opět ukázali, že patří mezi ty nejlepší a nejvšestrannější nejen v Praze, ale i v celé České republice. Za zmínku určitě stojí 2. místo Lukáše Daniela Součka, který ve své kategorii našel pouze jediného přemožitele.

Není tedy překvapením, že v rámci závodů a soutěží o Pohár starosty Prahy 12 jsme obhájili prvenství a navázali tak na skvělé výsledky z předešlých let.

Tímto bychom rádi poděkovali všem těm, kteří se zapojili do okresních a krajských kol Sazka olympijského víceboje a také žákům, již se podíleli na obhajobě 1. místa v soutěžích mezi základními školami na Praze 12.

Lyžák 2019

// 23.03.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lyžák 2019 // Tělesná výchova

24.2. – 3.3. 2019   SMÍCHOVSKÁ DOUDA, Pec pod Sněžkou
Již po osmé jsme vyrazili do Krkonoš na lyžák. Týden se nám opravdu vydařil, počasí přálo a tak jsme se mohli naplno věnovat lyžím, běžkám a všemu co jsme měli v plánu.  

.

Talentovky do sportovní třídy

// 18.03.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Talentovky do sportovní třídy // Aktuality, Tělesná výchova

Vážení přátelé zdravého pohybu20180906_140957
pokud vaše ratolesti překypují energií a vy si nevíte rady, jak jim od ní pomoci, zkuste je přihlásit do naší sportovní třídy. ZŠ TGM je škola s dlouholetou sportovní tradicí a prošla jí řada minulých, současných a doufáme, že i budoucích reprezentantů nejrůznějších sportů jako jsou lehkoatletické disciplíny, kanoistika, házená, kopaná aj. V loňském roce naši žáci získali mnoho sportovních úspěchů a stali se držiteli Putovního poháru starosty Prahy 12, jako nejúspěšnější základní škola v Praze 12.
Výuka ve sportovní třídě je rozšířena o hodiny míčových her a základů lehké atletiky. Žáci se také mohou přihlásit na lyžařský výcvik a podzimní sportovní soustředění.

Talentové zkoušky do sportovní třídy (6. ročník 2019/20)  se konají 3.5. 2019 od 10,00 na hlavní budově školy. Skládají se z běhu na 60m, hodu kriketovým míčkem, přeskoků přes švihadlo, míčových dovedností a trojskoku z místa.
Pokud jsme vás zaujali, neváhejte nás kontaktovat.

Házená Praha

// 16.03.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Házená Praha // Tělesná výchova

Starší chlapci vyhráli soutěž v házené na Praze 12 a postoupili do celopražského kola.
Celopražské klání se konalo na Hamru Braník 28. 2. 2019. Celkem byly rozlosovány tři skupiny po třech týmech. Náš první soupeř reprezentoval ZŠ Ke Kateřinkám. Zápas probíhal celkem jednoznačně, a když zazněl konečný hvizd pana rozhodčího, skóre ukazovalo 11:3 pro nás. Druhý soupeř přijel ze ZŠ Kuncova a skóre, které bylo po prvních 5 minutách už 3:0, zůstalo i po konečném hvizdu nakloněno na naši stranu v poměru 8:3. Vítězství ve skupině nám zajistilo postup do finále, kde nás čekaly další dva týmy. První soupeř ze ZŠ Bítovská nás bohužel udolal 4:13. Při druhém zápasu s Masarykovou ZŠ na nás už byla znát únava, a tak nás tento soupeř také přestřílel. Na světelné tabuli po koncovém hvizdu svítil stav 5,03:16, a tak pro nás turnaj skončil krásným třetím místem.

.

Šplh

// 16.03.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šplh // Tělesná výchova

V úterý 26. 2. 2019 se výběr žáků naší školy zúčastnil soutěže ve šplhu. Žáci zastupovali naši školu hned ve třech kategoriích (kategorii II, III a IV). Ve druhé kategorii soutěžili žáci 4. a 5. ročníku. Do bojů o cenné kovy v této kategorii jsme vyslali čtyři zástupce, ale jejich výkon bohužel nestačil na medailové pozice, a tak skončili na 5. místě. Ve třetí kategorii soutěžili žáci 6. a 7. tříd. Zde jsme měli také čtyři horká želízka, svými dech beroucími výkony si naši žáci zajistili krásné druhé místo. V poslední kategorii soupeřili o medaile žáci 8. a 9. ročníků, v soutěži nejstarších a nejzkušenějších žáků se naši sportovci umístili také na krásném druhém místě.  

.

Házená Hamr Braník

// 03.02.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Házená Hamr Braník // Tělesná výchova

29.1. 2019 – Poprask Praha 12

Minulý týden se žáci naší školy zúčastnili velmi dobře obsazeného turnaje v házené.
Naše dívky nenašly ani v jednom zápase soupeřky,
které by se vyrovnaly jejich kvalitám a po velmi dobrých výkonech obsadily zaslouženě 1. místo.

Naši starší chlapci měli úlohu malinko složitější, avšak svoji bojovností a zápalem, dokonce i ve třech hráčích v poli, přehrávali své soupeře.
Stejně tak jako naše dívky, tak i chlapci obsadili bez jediné prohry 1. místo.
Všem zúčastněným žákům děkujeme  a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích. 

.

Florbal

// 24.11.2018 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Florbal // Tělesná výchova

Praha 12 

.

Přespolní běh

// 24.11.2018 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přespolní běh // Tělesná výchova

Praha 12 

.