» 2019/20

Exotické plody

// 05.02.2020 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Exotické plody // 2019/20

v rámci projektu Ovoce a mléko do škol

Žáci ZŠ TGM patří mezi nejvšestrannější v ČR

// 31.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žáci ZŠ TGM patří mezi nejvšestrannější v ČR // 2019/20, Tělesná výchova

V konkurenci šesti set závodníků a čtyřiceti družstev jsme začátkem září v areálu VUT Brno dokázali vybojovat 5. místo v Sazka olympijském víceboji.

Po celou dobu dvoudenního desetibojařského maratonu naši žáci bojovali za hranicí osobního maxima. Po prvním dni dokonce sahali po první příčce. Závěrečné disciplíny se však lépe vydařily obhájcům prvenství z Kroměříže a dalším třem školám.

Naši sportovci ale opět ukázali, že patří mezi ty nejlepší a nejvšestrannější nejen v Praze, ale i v celé České republice. Za zmínku určitě stojí 2. místo Lukáše Daniela Součka, který ve své kategorii našel pouze jediného přemožitele.

Není tedy překvapením, že v rámci závodů a soutěží o Pohár starosty Prahy 12 jsme obhájili prvenství a navázali tak na skvělé výsledky z předešlých let.

Tímto bychom rádi poděkovali všem těm, kteří se zapojili do okresních a krajských kol Sazka olympijského víceboje a také žákům, již se podíleli na obhajobě 1. místa v soutěžích mezi základními školami na Praze 12.

Naši designéři na Designbloku!

// 31.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Naši designéři na Designbloku! // 2019/20

V rámci předmětu Design a konstruování navštívili v pátek 18. 10. 2019 žáci 6.B, 7.A a 7.B mezinárodní přehlídku designu.
Designblok, který vznikl už v roce 1999, se koná pravidelně každý rok a představuje to nejlepší na aktuální české i evropské scéně. Hlavní centrum Designbloku se nacházelo na pražském Výstavišti, kde bylo pro naše žáky připraveno mnoho napínavých úkolů, odměn a především mnoho zážitků a zkušeností! Žáci měli možnost promluvit si s umělci a vyzkoušet si celou řadu nových designových předmětů. Velmi je zaujala probíhající módní přehlídka, stejně jako nafukovací skákavé bludiště.

Botanická zahrada

// 14.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Botanická zahrada // 2019/20, Člověk a příroda

S žáky 8. tříd jsme navštívili trojskou botanickou zahradu, kde jsme pozorovali smrtonosné pasti ve skleníku Fata Morgana masožravých rostlin (rosnatky, láčkovky, mucholapky). Fotografové: žáci 8.B

.

POLYTECHBUS

// 12.10.2019 // Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POLYTECHBUS // 2019/20, 2019/20

PolyTechBus přivezl řemesla přímo do naší školy. Žáci prvního stupně měli možnost si vyrobit vlastní svíčku, keramickou dózičku, mozaikový obrázek nebo si sestavit jednoduché elektrické zařízení. Projekt, do kterého se naše škola zapojila, je zaměřen na podporu technického vzdělávání a oživení řemesel.

.